Zalesie – zawody

6 maj

Jednymi z największych i najbardziej prestiżowych zawodów wyciskania sztangi  są Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc wg Federacji WUAP, rozgrywane w Zalesiu, niedaleko Białej Podlaskiej. Oprócz tego, zawodnicy walczą o Puchar Wójta Gminy Zalesie.

Zawody przeprowadzane są zgodnie z przepisami WUAP. Warunkiem uczestnictwa jest odpowiedni strój: koszulka z krótkim rękawem (do łokcia), obcisłe spodenki, wełniak. Dozwolone są specjalne koszulki. Oczywiście, aby startować trzeba być zdrowym. Opłata wpisowa wynosi 60 zł. Każdy zawodnik powinien być ubezpieczony we własnym zakresie, organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za ewentualne wypadki w trakcie zawodów. Jeśli pojawią się jakieś sprawy sporne, rozstrzygane są przez głównego sędziego oraz organizatorów. Wcześniej należy zgłosić swe uczestnictwo (należy podać wiek i wagę).

Zawodnicy startują indywidualnie lub drużynowo. Są cztery główne kategorie: kobiety, juniorzy (do lat 17, do lat 20 i 23), seniorzy oraz masters (do 50 lat i +50).

Zawodnicy, którzy zajmą pierwsze trzy miejsca otrzymają medal, dyplom oraz proporczyk. Ci, którzy uplasują się na pozycjach od 4 do 6, otrzymają dyplom i proporczyk. Dla najlepszych trzech drużyn przewidziane są puchary i dyplomy. Ponadto wybrany zostanie najsilniejszy zawodnik mistrzostw, który również otrzyma puchar.

Zawody odbywają się w hali sportowej Zespołu Szkół w Zalesiu. Organizowane są przez Urząd Gminy w Zalesiu, Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej oraz Uczniowski Pożarniczy Klub Sportowy „Gaj” w Zalesiu.

Zawody te stoją na bardzo wysokim poziomie. Co roku startują tu najlepsi sztangiści nie tylko z Polski, ale także Szwecji, Słowacji czy Ukrainy.

 

3 Responses to “Zalesie – zawody”

  1. stefan 8 maja 2012 at 11:52 #

    bardzo dobre zawody, świetna organizacja i faktycznie jest sporo zawodniczek i zawodników z zagranicy, przez co nasi sztangiści muszą się nieźle napracować, żeby wywalczyć mistrzostwo Polski

  2. grad 11 maja 2012 at 11:53 #

    a jak się nasi spisywali w tych ostatnich zawodach? chyba były jakoś niedawno, w marcu czy kwietniu tego roku?

  3. Jan 12 maja 2012 at 11:53 #

    Tak, 24-25.03, mam pełne wyniki. Polki i Polacy wygrali w zdecydowanej większości kategorii. Jedna tylko Słowaczka wygrała open do 60kg, a dwóch Słowaków w kategorii junior 20-23 lata do 140 kg i w seniorach, inni zawodnicy ze Szwecji zajmowali najwyżej 2-4 miejsca, i jeszcze jeden Ukrainiec zgarnął 4te w openie do 82,5 kg, więc wypadliśmy naprawdę doskonale. To cieszy zwłaszcza w przypadku juniorów oraz juniorek i daje nadzieję na przyszłość

Dodaj Komentarz